- További kérdése van?
október 3, 2019
Nem gondoltam volna, ha újra elkezdek blogolni, harmadszor is a felhőről fogok írni.
Történt ugyanis – talán mert a cégem már a (Google) felhőben van, meghívást kaptam a „The Cloud made for Hungary” rendezvényre.
Természetesen ez is egy vedd meg a termékünket típusú előadás volt, de talán azért annál egy kicsit több is. Az olyan hívószavak mint Big Data, Machine Learning (ML), Artificial Intelligence (AI), Google Cloud Platform (GCP) lassan de biztosan végre elkezdtek értelmet nyerni és egy értelmes egésszé összeállni.
Erre halad a világ, ha akarjuk, ha nem.
Néhány adat az előadásokból:
A dolog lényege tehát a következő:
1. Mindenből csinálj adatot. Ha helyet változtat (GPS), elhalad egy kamera előtt (képalkotás), döntéseket hoz (mire kattintott), leüt egy billentyűt, feltölt egy fájlt, felhív valakit, megáll egy kirakat előtt, pizzát rendel a júzer. Vagy ha nő a fa és szomorú a gyerek. Tényleg mindenből. Ez lenne a Big Data.
2. Gyűjtsd és tárold. Az adataidat töltsd fel a (Google) felhőbe, mert olcsó, mert nem kell külön biztonsági őr, beléptető rendszer, szerver, áramellátás, pont annyi kapacitás áll rendelkezésre amennyi kell, de ez gyakorlatilag korlátlan, nem kell külön helpdesk, verzió frissítés és eleve integrálva van egy csomó szolgáltatással. Ja és bárhonnan bármikor eléred. Ráadásul ez mind igaz is. Ez lenne a Google Cloud Platform.
3. Használj olyan alkalmazást (AutoML, BigQuery) – vagy írj egy sajátot -, ami a korlátlan és olcsó számítási kapacitás alapján mintákat talál. Például hogy a mezőn a növények zöldek és milyen sűrűn helyezkednek el. Ez egy minta. A program pedig keresse meg a különbségeket, tanítsuk meg neki, hogy ezek mit jelentenek így később már maga is képes lesz a különbségek felismerésére és az eredmény felmutatására. Ez lenne az Artificial Intelligence és ezen belül a Machine Learning.
4. Végül pedig elérkeztünk a szép új világba, hogy a cégek mindenről és mindenkiről tudnak mindent és megadják nekünk azt, amiről nem is tudjuk, hogy vágyunk rá.
Rengeteg példát idézhetnék még, de a lehetőségek határtalanok, ugyanakkor rendelkezésre is állnak.
Számomra egy igazi kérdés maradt csupán, hogyan lesznek képesek a magyar programozók, döntéshozók, vállalkozók elszakadni a kockás füzettől és az excel táblától?
Erről is szívesen láttam volna egy esettanulmányt.
Foglaljon időpontot egy 30 perces ingyenes tanácsadásra, ahol mélyebb betekintést nyújtunk abba, hogyan is készítünk el Önnek egy testre szabott integrált rendszert kevesebb mint 10 hét alatt!
© 2023 Enrol Consulting Kft. All rights reserved.